Bongioanni Caldaie

O firmieHistoria firmy sięga początku XX wieku, kiedy Giovanni Battista Bongioanni przejął małą firmę metalurgiczną i rozpoczął produkcję grzejników żeliwnych i kotłów. Od tego czasu Bongioanni Caldaie systematycznie powiększała swój potencjał, stając się coraz większym graczem na rynku techniki grzewczej we Włoszech. Dzisiaj marka Bongioanni to synonim doświadczenia i wysokiej jakości oferowanych urządzeń.
Za marka Bongioanni kryją się zalety małej, rodzinnej firmy, którymi są elastyczność, specjalizacja, kreatywny zespół pracowników, kreowanie długoletnich relacji biznesowych, możliwości wprowadzenia indywidualnych rozwiązań i skoncentrowanie się na osiągnięciu najwyższej jakości oferowanych urządzeń.
Nowe wyzwanie

FabrykaW 2011 roku w pięknej okolicy u podnóża Alp w miejscowości Cuneo otwarta została nowa siedziba firmy La Bongo S.r.l. wraz z fabryką o zwiększonej zdolności produkcyjnej do montażu kotłów i systemów solarnych. Nowe obiekty powstały w celu spełnienia wymogów związanych z nowoczesną produkcją oraz wydajną i sprawną logistyką.

Montaż kotłów
Korpusy kotłów gazowych i olejowych montowane są na w pełni zautomatyzowanej linii technologicznej. Szczegółowe badania i kontrole jakości montowanych urządzeń, przeprowadzane w oparciu o najbardziej surowe standardy jakości obowiązujące w krajach UE, gwarantują jakość i niezawodność urządzeń Bongioanni w całym okresie ich późniejszej eksploatacji.


HistoriaMarka Bongioanni jest z pewnością jedną z najstarszych marek w sektorze grzewczym o bogatej historii. Początki firmy sięgają roku 1907r., a całe przedsięwzięcie okazało się być jednym z najciekawszych i niezwykłych tego typu wydarzeń w regionie Piemontu, a w szczególności w prowincji Cuneo.


Nazwa Bongioanni pochodzi od jej założyciela - Giovanni Battista Bongioanni'ego, wytrwałego i utalentowanego człowieka, który z powodzeniem prowadził firmę do czasów po II wojnie światowej. Firma rozpoczęła swoją działalność od prostego warsztatu, stopniowo dywersyfikując swoją produkcję. W 1916 roku z linii produkcyjnych zeszły pierwsze kotły żeliwne i grzejniki. Później był dynamiczny wzrost, który doprowadził markę do czołówki firm produkcyjnych stojących kotłów żeliwnych o małej średniej mocy, nierzadko kreując nowe rozwiązania technologiczne, powielane później przez innych producentów w swoich urządzeniach.DzisiajPo okresie mediolańskim, w którym marka Bongioanni w 2007r. została przejęta przez międzynarodową grupę, w roku swojego stulecia centrum zarządzania Bongioanni powróciło do prowincji Cuneo.


Dziś marka Bongioanni przechodzi nowy etap swojej działalności. Nowi właściciele będący grupą młodych lokalnych przedsiębiorców, sięgają z dumą do jej tradycji i dorobku, ale równie mocno koncentrują się na spełnieniu wysokich wymagań, stawianych przez dzisiejszego odbiorcę.


Powrót do czynnej działalności biznesowej zaktywizował markę Bongioanni zarówno w zakresie odnowienia kontaktów handlowych, jak powrotu do działalności produkcyjnej, zainicjował proces przebudowy istniejącej oferty opartej na urządzeniach grzewczych zasilanych energią konwencjonalną w kierunku urządzeń, wykorzystujących odnawialne źródła energii.Ekspansja

PolskaMarka Bongioanni wchodzi na rynek polski po raz pierwszy, mając za sobą wysoką jakość oferowanych urządzeń, nowatorskie podejście do budowy indywidualnych i kompleksowych instalacji grzewczych oraz zespół wysoko wykwalifikowanych, współpracujących z marką osób, związanych od lat z techniką grzewczą.
PLATFORMA ZAKUPOWA
Sprzedaż urządzeń marki Bongioanni realizowana jest przez specjalnie stworzoną internetową platformę zakupową. Ścisłe powiązanie jej z najnowszym oprogramowaniem erp, zapewnia stałe stany magazynowe i dostępność pełnej oferty urządzeń grzewczych na terenie Polski.

MAGAZYN
Ze względu na szczególny priorytet, jaki ma dla firmy najwyższy poziom obsługi Klienta, firma Bongioanni Polska powierzyła prowadzenie magazynu i kompletację dostaw ogólnopolskiej firmie logistycznej, usytuowanej przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, gwarantując swoim Klientom precyzyjne i realizowane na czas dostawy zamówionych urządzeń.
CENTRUM SZKOLENIOWE
W celu wsparcia swoich partnerów na terenie Polski w zakresie posiadanej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, związanych z oferowanymi produktami, firma Bongioanni Polska stworzyła nowoczesne i w pełni wyposażone centrum szkoleniowe. Szkolenia dotyczące montażu, użytkowania i konserwacji kotłów grzewczych prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów i dostosowywane do uczestników i tematyki, koncentrującej się zarówno na produktach Bongioanni, jak również wokół aktualnych zagadnień związanych z nowymi technologiami, normami i przepisami, zagadnieniami związanymi z ekologią i oszczędnością energii w systemach grzewczych.
Szkolenie Bongioanni Polska

asdf

×

Zapraszamy do bezpośredniej współpracy firmy instalacyjne i biura projektowe